Správce obrázků a souborů

Menu: Obsah → Správce obrázků
Menu: Obsah → Správce souborů

Nahrávání

U obou typů dat je nejdřív potřeba otevřít složku, do které se mají obrázky nebo soubory nahrát. Související obrázky i soubory doporučujeme třídit do jednotlivých složek, které jsou výstižně pojmenovány. Pokud složka neexistuje, můžete ji vytvořit kliknutím pravým tlačítkem myši na složku, do které chcete novou složku vytvořit a vyberete položku Nový adresář.

Správce obrázků
Pro pojmenování složek, souborů i obrázků nepoužívejte písmena s diakritikou, ale pouze alfanumerické znaky (a-z A-Z 0-9). Mezeru nahraďte znakem pomlčky (-) nebo podtržítka (_).

Při nahrávání pomocí Flash pluginu je nutné mít v prohlížeči nainstalované rozšíření pro podporu Flashe. Chcete-li nahrát více souborů najednou, můžete tak provést vybráním více souborů po kliknutí na tlačítko Nahrát. V dialogovém okně označte tažením myši více souborů nebo vybírejte více souborů kliknutím myši se stlačenou klávesou Ctrl.

Nahrávání obrázků
Možnosti zobrazení a řazení souborů můžete nastavit při kliknutí na tlačítko Nastavení.

Práce s obrázky

Obrázek lze editovat při kliknutí pravým tlačítkem myši a vybrání požadované akce. Při kliknutí na položku Zobrazit se obrázek zobrazí v plné veliskoti. Pro stažení obrázku z administrace na lokální disk vyberte položku Stažení. Pro kopírování souboru použijte položku Vložit do schránky (Ctrl+c). Tím se zobrazí ikona schránky v pravém dolním rohu a při kliknutí na tuto ikonu můžete provádět se soubory ve schránce nabízené operace.

Editace obrázku
Obrázek lze jednoduše odstranit kliknutím na obrázek a stisknutím tlačítka Delete popřípadě vybrat smazat v nabídce příslušného obrázku.

Práce se soubory

Rozhraní i práce se soubory je identické jako s obrázky.

Správce souborů

Nápověda

Při kliknutí na tlačítko Nápověda vyjede okno s podrobným popisem rozhraní pro správu souborů a obrázků.

Další návody